Dolar dolarowi nie równy. Jakie dolary amerykańskie kupić w podróż ?
Jakie dolary amerykańskie zabrać jadąc w podróż do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej?
Udając się w daleką podróż za granicę do egzotycznych krajów Afryki, Azji bądź też Ameryki Południowej jednym z podstawowych etapów organizacyjnych wyjazdu jest nabycie obcej waluty, która pozwoli nam na swobodne i bezproblemowe dokonywanie transakcji w danym państwie. W tym konkretnym przypadku zdecydowana większość turystów ze względu na niski spread decyduje się na zakup dolarów amerykańskich.
Niestety nie wszystkie z dostępnych nominałów banknotów są akceptowane na wyżej wymienionych kontynentach. Zastanawiasz się, o jakie dolary chodzi?
Chcesz wiedzieć, gdzie można kupić odpowiednie dolary amerykańskie?
Jakie dolary amerykańskie zabrać udając się w podróż do Tajlandii, Kenii, Meksyku czy Indii?
Jak zwykło się mówić “co kraj to obyczaj”, najmilej widzianą nie lokalną walutą w krajach egzotycznych są dolary amerykańskie. Preferowane są banknoty, które posiadają wizerunek tzw. “dużych głów” o wielobarwnej kolorystyce. Są to banknoty o następujących nominałach od 5 do 100 USD, które wprowadzone zostały do obiegu po 2004 roku.
Dolary amerykańskie z “dużymi głowami” emitowane w latach 1996-2003 to wersja pośrednia pomiędzy “małymi głowami” a “wielobarwną kolorystyką”. Choć są w większości akceptowane przez kraje Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej, to turyści nierzadko spotykają się z odmową ich wymiany w lokalnych sklepach, restauracjach czy hotelach.
Dolary amerykańskie “duże głowy” – wielobarwna kolorystyka:
Dolary amerykańskie z “małymi głowami” to dolary, które do obiegu trafiły w latach 30-tych i emitowane były do 1996 roku. Płatność poniższymi banknotami jest praktycznie niemożliwa do zrealizowania w w/w regionach i należy liczyć się z odmową przyjęcia zapłaty za towary i usługi.
Jedynie nominał 1 USD oraz 2 USD to banknoty, które nie mają swojego odpowiednika w postaci “dużych głów”. Banknoty te są najchętniej wybieraną formą dawania napiwków w hotelach i restauracjach. Pamiętajmy, iż niektóre dolary są w obiegu od kilkudziesięciu lat, więc koniecznie trzeba także zwracać uwagę na stan zachowania banknotu.
Przy banknotach zapisanych, nadmiernie zużytych, zabrudzonych, przedartych lub w inny sposób uszkodzonych możemy liczyć się z odmową realizacji transakcji zarówno w punktach usługowych jak również w lokalnych bankach czy kantorach.
Dolary amerykańskie “małe głowy”:
Dolary amerykańskie “małe głowy” w nominałach 1 USD i 2 USD ( nie występują w wielobarwnej kolorystyce, ich szata graficzna od lat 70-tych jest niemal niezmienna):
Gdzie wymienić dolary amerykańskie jadąc do Egiptu, Tunezji, Indonezji, Brazylii czy Turcji?
Wiedza na temat jakie dolary amerykańskie należy zabrać ze sobą w daleką egzotyczną podróż jest gwarancją udanego i bezpiecznego wyjazdu, bez przykrych niespodzianek.
Osoby, posiadające dolary z tzw. małymi głowami bez problemu dokonają ich wymiany na dolary z wizerunkiem dużych głów poprzez skorzystanie z usług serwisu wymiany walut wycofanebanknoty.pl, który umożliwia szybką i bezpieczną wymianę dolarów amerykańskich na atrakcyjnych i przejrzystych warunkach.
Osoby zainteresowane wymianą banknotów dolarowych mogą udać się osobiście do punktu wymiany walut znajdującego się w Warszawie na ulicy Kobielskiej 23. Można też skontaktować się z serwisem dzwoniąc pod wskazany numer telefonu (22)118-39-60 lub pisząc na adres e-mail: biuro@wycofanebanknoty.pl.