Stare korony norweskie – Norges Bank emituje nowe banknoty

Pomożemy Ci wymienić stare korony norweskie na waluty obiegowe.

Norwegia przyciąga do siebie coraz więcej naszych rodaków. Wyjeżdżają nie tylko, żeby dorobić, ale także, żeby zacząć tam całkowicie nowe życie. I nic w tym dziwnego – Norwegia jest nie tylko krajem bogatym, ale także bardzo pięknym. Więc jeżeli wielkie zimno i brak gorącego lata nie jest straszny, może jawić się rajem na ziemi. Ten raj, jednak jest także zwykłym państwem, które jak wszystkie inne, musi regularnie wymieniać swoje nominały, aby ustrzec się przed coraz sprytniejszymi fałszerzami.

Norwegia wymienia swoje banknoty na nowe.

Jesteśmy w trakcie wymiany starych koron norweskich na nowe. Nowe banknoty zaczęły być dostępne od drugiego kwartału 2017 roku. Dzięki rozwojowi technologicznemu są dużo lepiej zabezpieczone od swoich poprzedników. Nowa wersja Koron Norweskich charakteryzuje się podobnym szablonem, z motywami morskimi – główne rozróżnienie występuje tu na podstawie kolorów oraz wielkości banknotów. Nowe banknoty, które wchodzą do obrotu to: 50, 100, 200, 500 i 1000 koron.

Daty wprowadzenia nowych koron norweskich

Wprowadzenie nowych koron norweskich oraz wycofanie korony następuje według z góry ustalonego harmonogramu. W 2017 roku zostały wprowadzone nominały: 100 NOK oraz 200 NOK, stara korona norweska została wycofana z obiegu w dniu 30.05.2018 roku. W trzecim kwartale 2018 roku zostają wprowadzone dwa kolejne nominały: 50 NOK oraz 500 NOK, wycofanie z obiegu ich starych wersji nastąpi w trzecim kwartale 2019 roku. Ostatnim wprowadzanym nominałem będzie 1000 NOK, który zostanie dopuszczony do obiegu w czwartym kwartale 2019 roku, a stara korona norweska o tym samym nominale, wycofana zostanie z obiegu w czwartym kwartale 2020 roku.

Gdzie wymieniać stare korony wycofane z obiegu ?

W polskich bankach wymiana koron norweskich nie będzie możliwa, ponieważ nie prowadzą one takiej działalności. Korony wymieniać można także w kantorach, które proponują taką możliwość. Wymiany starych koron dokonasz w Warszawie przy ul Kobielskiej 23 , tel kontaktowy ( 22 ) 118 39 60. Zapraszamy.