Wielka Brytania należy do jednego z najpopularniejszych państw, do których wyjeżdżają Polacy m.in. w poszukiwaniu pracy. Wracając do ojczyzny przywożą ze sobą funty. Niektórzy z nich dokonują wymiany waluty od razu, inni zaś czekają z tym na lepszy kurs. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, gdyż banki co jakiś czas dokonują wymiany banknotów na wersje z lepszymi zabezpieczeniami przed fałszerzami.

Gdzie wymienić funty brytyjskie wycofane z obiegu?

Skup starych funtów emitowanych przez Bank of England możliwy jest za pośrednictwem serwisu https://wycofanebanknoty.pl/ . Zapewnia on bezpieczeństwo transakcji, zawsze jasne zasady i atrakcyjne ceny. Wymiana banknotów przez Internet jest niezwykle wygodna i szybka. Mamy możliwość przeprowadzenia transakcji bez wychodzenia z domu. Jeśli jednak chcesz odwiedzić na osobiście to mieścimy się przy ulicy ul Kobielskiej 23 w Warszawie, tel (22 ) 414 44 64.

Banknoty wycofane z obiegu w Wielkiej Brytanii – 10 GBP

W przeciągu ostatnich kilku lat angielski bank centralny dokonał wymiany popularnych banknotów. Jednym z nich jest banknot 10 GBP. Nie jest on już w obiegu i nie można dokonywać nim płatności.

Wycofany banknot 10 funtów – Series E został po raz pierwszy wydany 29 kwietnia 1992 r, a data jego ostatniego wydania to 1993 r. Wycofano go z obiegu 31 lipca 2003 roku, na jego rewersie widnieje Charles Dickens.

Wycofany banknot 10 GBP został po raz pierwszy wydany 7 listopada 2000 r, a data jego ostatniego wydania to 2016 r. Wycofano go z obiegu 1 marca 2018 roku, na jego rewersie widnieje Charles Darwin.

Skup wycofanych funtów, koron, marek – wymiana starych walut

Jeśli w Twoim domu zalegają stare banknoty wycofane z obiegu, takie jak stare korony norweskie, stare wycofane funty czy inne waluty wycofane z obiegu, skontaktuj się z nami pod nr tel. ( 22 ) 414-44-64. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia nas osobiście. Nasi wykwalifikowani pracownicy zagwarantują Państwu profesjonalną obsługę, a także udzielą najbardziej korzystnych porad z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań klienta.

Warto pamiętać o tym, że żaden pieniądz nie jest bezużyteczny. Dotyczy to również starych lub wycofanych banknotów. Każdy z nich ma swoją wartość, a kantor wymiany walut to dobry wybór jeśli chodzi o skup wycofanych banknotów i monet.