Korony norweskie, kolejny banknot zostanie wycofany z obrotu.

Norwegia w październiku 2019 wycofuje z obiegu banknot 500 NOK.

W ostatnim czasie, norweskie banknoty wzbudziły sporo zainteresowania a to za sprawą wprowadzenia na nich nowych bardzo estetycznych wzorów, które zastąpią dotychczas stosowane. W 2017 roku do obiegu weszły nominały 100NOK oraz 200NOK, a stare korony norweskie zostały wycofane w 2018r. W trzecim kwartale na rynek zostały wprowadzone dwa kolejne nominały: 50NOK oraz 500NOK. Ten drugi zostanie wycofany z obiegu w październiku 2019. Będzie to przedostatni etap wymiany norweskiej waluty.

Nowe wzory i zabezpieczenia banknotów.
Banknoty w wersji starej zostaną zastąpione nowymi, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Norges Bank zastosował dużo lepsze metody niż w przypadku starych banknotów, które mają za zadanie zwiększenie ochrony przed fałszerstwami oraz ułatwienie rozpoznawania podróbek. Dodatkowa zmiana to wprowadzenie na banknotach motywu morza, który jest tak bliski wszystkim Norwegom.

Jak najszybciej wymienić wycofane korony?
Można to zrobić łatwo i szybko udając się do Norges Banku, który ma obowiązek jeszcze przez 10 kolejnych lat dokonać wymiany banknotów starych na nową edycję. I tak na przykład stare 50 NOK będzie można wymienić na nowe 50 NOK do 2022 roku. Jednak nie warto z tym czekać, gdyż wymiana pozwoli nam na legalne płacenie nowymi koronami na terenie Norwegii. Przy czym jest to także okazja, by zamienić stare korony na aktualne środki płatnicze.

Skup starych koron norweskich w Polsce
Jeśli jesteś posiadaczem wycofanych koron norweskich możesz je wymienić w sposób łatwy i szybki za pośrednictwem serwisu https://wycofanebanknoty.pl/ . Zapewnia on bezpieczeństwo transakcji, zawsze jasne zasady i pewność kursów stosowanych przy transakcji.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *